Duyuru İçin Tıklayınız

GENEL BİLGİLER

Untitled Document

KONGRE TARİHİ ve YERİ
Türk Toraks Derneği 16. Yıllık Kongresi 03-07 Nisan 2013 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecektir.

KONGRE MERKEZİ
Maritim Pine Beach Kongre Merkezi/ Antalya’dır.

KONGRE WEB ADRESİ
kongre2013.toraks.org.tr

KONGRE DANIŞMA VE KAYIT MASASI ÇALIŞMA SAATLERİ
Kayıt danışma masaları, Maritim Pine Beach Kongre Merkezi’nde her gün saat 07:00-19:00 arası açık olacaktır.

STAND VE SERGİ
Organizatör Kuruluş Symcon Turizm ile irtibata geçilmesi rica olunur.

DAVET MEKTUBU
Kurumlarınca davet mektubu istenen katılımcılara, istemeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Davet mektubunun kayıt ücretini ve diğer harcamaları kapsamayacağı bilinmelidir.

YAKA KARTI
Toplantı etkinliklerinin aksamadan yürümesi ve güvenlik açısından, tüm üyelerin ve refakatçıların toplantı boyunca yaka kartlarını takması zorunludur. Toplantının tüm etkinliklerinde YAKA KARTINIZI TAKMANIZI önemle rica ediyoruz.

KREDİLENDİRME
Toplantı Türk Tabipler Birliği STE Kredilendirme Kurulu tarafından kredilendirilecektir.

KATILIM SERTİFİKASI
Toplantıya kayıt yaptıran tüm katılımcılara katılım sertifikası 06 - 07 Nisan 2013 tarihinde verilecektir.

BELEK
Belek Bölgesi, Akdeniz sahillerinde, Antalya ilinin 30 kilometre doğusunda yer alıyor. Belek’te, 17 kilometrelik sahil boyunca, çoğu geniş araziler içine kurulu 5 yıldızlı tesisler, Türk turizminin 1990’lı yılların başında kendine model olarak çizdiği ve ülkenin güney ve batı sahilleri tarafından benimsenen deniz-güneş-kum konseptinin önemli bir parçasıdır.

Belek’de şu an toplam 47 adet beş yıldızlı otel ve 5 yıldızlı tatil köyü ile golf kulübü bulunuyor. Yaklaşık 45.000 yatak kapasitesine sahip olan 47 tesis (37 konaklama-10 Golf Tesisi) işletmede, 2 golf tesisinin konaklama üniteleri ise yatırım aşamasında. İşletmeye geçecek bu tesislerle Belek Turizm Merkezindeki yatak kapasitesi 47.500 olacak.

Ayrıca, 50 adet futbol sahası ve 200’ü aşkın tenis kortu ile profesyonel ve amatör sporculara hizmet sunuluyor. Anında tercüme yapabilme özelliğine sahip, uluslararası toplantıların yapıldığı pek çok salonu ile Belek otelleri kongre turizminde haklı bir üne sahiptir. Ayrıca sağlık ve güzellik turizmine de önem veren Belek Otelleri’nde, deniz suyundan yararlanılarak yapılan Thallasso Merkezleri ile sağlık ve güzellik merkezleri de bulunuyor.

Belek, sadece bir turistik tatil yöresi değil, aynı zamanda Akdeniz Bölgesi'nin doğal yaşam karakteristiğini barındıran önemli bir köşedir. Botanik araştırmaları ile burada 574 adet bitki türünün bulunduğunu, bunlardan 29’unun endemik (sadece Türkiye'de bulunan) bitki ve 1 adet bölgesel endemik (dünyada sadece Belek'te bulunan) Serik Armudu (Pyrus serikensis) Belek'e özgü (endemik) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalar, 38'den fazla memeli, 100'ün üzerinde kuş, 30'u aşan sürüngen ve 51'in üzerinde omurgasız canlı türü olduğunu gösteriyor. Belek’i doğal karakter açısından daha önemli kılan "Deniz Kaplumbağası Üreme Alanı" olmasıdır. Nesli tükenme tehlikesi yaşayan Caretta Caretta türü deniz kaplumbağaları burada ürüyor.